Kariyer Profili

Kariyer Profili

Veyis DURDU Kimdir?
 
Veyis DURDU 12/08/1967 Adana dogumludur. 1988 yilinda baslayan asçilik serüveni ögrencilik yillarinda devam etti ve 30 yili askin bir süre profesyonel bir kariyere ulasti.  Kariyerinin önemli bir bölümünü uluslararasi profesyonel mutfak ve mutfak yönetimi deneyiminden olusmaktadir. Özellikle son 10 yildir Almanya ve Türkiyede  ikamet ederek Uluslar arasi Gastronomi Danismani  - Koordinatör Executive cook chef olarak çalismalarina devam etmektedir.
 
Ayrica 27 yillik uluslararasi Kadim  Anadolu mutfak tarihi ve kültürü arastirmacisi ve yazaridir. Kendisi, UNESCO  Yaratici Sehirler Agi, Gastronomi Sehirleri Proje Danismani ve Koordinatörüdür. Veyis DURDU, bunlarin yani sira, bir Anadolu mutfak sanatlari egitmeninidir.
 
27 yilda Gastronomi disinda da çalistigi kurumlarin yani sira birçok yerel ve uluslararasi gelisim merkezinde görev aldi.mesleki egitimlerinin yani sira  Bu kuruluslarindan ileri iletisim teknikleri,  Ekip olusturma ve gelistirme, Bütünsel kalite yönetimi, Toplam kalite yönetimi, egitmenlik, liderlik ve ve yöneticinin egitimi  konulu ve benzeri birçok mesleki egitimler alarak, egitimler vererek profesyonel yönetici olarak çalisti.
 
Gastronominin farkli alanlariyla birlikte  uluslar arasi mutfaklar, Kadim Anadolu Mutfagi, Tarihi, Kültürü ve yemekleri ile ilgili binlerce litaratür, makale ve arsivi arastirdi. Antik kültürlerden ve Anadolu mutfagindan birçogu bilinmeyen veya unutulmus yüzlerce özel yemek içeren, birçogunun özel hikayeleri olan on binlerce tarifin yani sira bölgesel saha çalismalari yaparak çok degerli bilgilerden olusan, söylesiler Degerli bilgilerle çok zengin bir arsiv  ve ENTELEKTÜEL SERMAYE  olusturmustur.
 
Veyis DURDU, uluslar arasi mesleki yetkinlikleri ve bu ENTELLEKTÜEL  SERMAYE birikimi, sürdürülebilir  gelisim, kariyer ve yenilikçi vizyonu ile  Uluslararasi alanda  ve Türkiyede çok önemli   gastronomi  kuruluslarinda önemli görevleri yerine getiren Global bir Gastronomi danismanidir.
 
• Türk asçi haberleri sitesi köse yazari ve yönetim kurulu genel danismanidir.
 
• Türkiye Asçilar Federasyonu - Avrupa TAFED Baskan Yardimcisi ve Marka Yönetimi Baskani.
 
• WAMC World Master Chefs Association -  Dünya Master sefler birligi Türkiye Baskan Yardimcisi.
 
* Dünya Gastronomi Enstitüsü (WGI), Birlesmis Milletler Ekonomik ve Sosyal Isler Departmani, Birlesmis Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Isbirligi Kurumu ve Isbirligi üyesi ve UNITWIN üyesi tarafindan akredite edilmis, Danisma Statüsüne sahip uluslararasi bir STK'dir. UNESCO gida kürsüsü agi. Kültür ve Devolepment UOC.
 
Dünya Gastronomi Enstitüsü, akademik, arastirma ve gelistirme baglamindaki uluslararasi varligi nedeniyle, genellikle düzinelerce ülkede ayni anda yüzden fazla projeye müdahale eden, dünyadaki en etkili gastronomi örgütü olarak kabul edilmektedir.
 
Su anda yüzün üzerinde Isbirligi Anlasmasi yürürlüktedir ve dünya çapinda bilgiyi ve yerel ve küresel politikalari ilerletmede gida sektörüne liderlik ve destek sunmaktadir.
 
• Veyis DURDU su anda  Dünya gastronomisine yön veren  BIRLESMIS MILLETLER VE UNESCO’nun AKREDITE ETTIGI DÜNYANIN EN ÖNEMLI GASTRONOMI ÖRGÜTÜ KABUL EDILEN  WGI – WORLD GASTRONOMY ENSTIUTE ‘de DÜNYANIN EN ÖNEMLI GASTRONOMI  UZMANI ISIMLERLE BIRLIKTE, GASTRONOMI DANISMANI OLARAK, DANISMA KONSEYINDE YER ALMAKTADIR. 
 
AYNI ZAMANDA ULUSAL DELEGEDIR.
Veyis DURDU egitimleri, uzmanlik alanlari, basarili kariyeri, çalismalari ve  Entelektüel  sermayesi, dogaya, insana ve emege saygisiyla olusmus sentezle Dünyanin en önemli Gastronomi kurumunda  Gastronomi danismani olarak görev alirken hem ülkemizi hem Türkiye Gastronomi camiasini gururla temsil etmektedir.
 
Ser Tabbah Veyis  DURDU, BU SAYEDE GELMIS OLDUGU KONUM VE GÖREV ILE DÜNYA GASTRONOMISI TARAFINDAN SAYGI DUYULAN ULUSLAR ARASI TESCILLI GASTRONOMI DANISMANIDIR.
 

 

Ser Tabbah Gastronomi danışmanlığı Menü mühendisliği Restorant menüsü Marka yönetimi Anadolu Mutfağı Osmanlı Mutfağı